Малага успя да се наложи с 4:1 като домакин над третодивизионния Ейбар и се класира на четвъртфинал за Купата на краля с общ резултат 5:2.

Въпреки категоричния на пръв поглед резултат, баските бяха много близо до това да изненадат неприятно участника в Шампионската лига и да вземат втори скалп на елитен отбор след този на Атлетик Билбао

Гостите се представиха много добре, особено през първата част и дори се оттеглиха на почивката с един гол преднина. Автор на попадението стана Аройо още в 12-та минута.

Играта на Малага пък изобщо не спореше и тимът на Мануел Пелегрини изпитваше трудности да се справи с добре организираната защита на противника. Най-чистото положение за домакините през първата част дойде в 35-та минута, когато Хавиер Савиола пропусна да изравни сам срещу стража на Ейбар.

През второто полувреме Малага, в чийто редици липсваха голяма част от основните състезатели, се активизира и в 55-та минута Савиола нацели гредата.

Въпреки това Ейбар стоеше много добре на терена до 74-та минута, когато Диего Буонаноте изравни след красива комбинация със Савиола и техничен удар, с който закова топката в мрежата на Шабиер.

Този резултат пращаше мача в продължения, но след попадението домакините вдигнаха оборотите още повече и три минути по-късно успяха да поведат с гол на Себастиан Фернандес, който оползотвори центриране по земята отдясно на атаката на своя тим.

Това окончателно сломи съпротивата на баските и те получиха нови две попадения. Първо в 82-та минута резервата Франсиско Портильо засече перфектно центриране отдясно на Начо Монреал и покачи на 3:1, а в даденото от съдията продължение Буонаноте вкара втория си гол в срещата за крайното 4:1.

Така напред продължава тимът на Мануел Пелегрини и ще чака на четвъртфинала победителят от двойката Барселона срещу Кордоба. Първата среща между двата тима завърши с победа 2:0 на каталунците като гости.

Copa del Rey: Malaga 4-1 Eibar 8.1...by ourmatch