Брадфорд разплака Астън Вила след напълно заслужен успех с 3:1 в първия мач от полуфиналния сблъсък за Купата на Лигата между двата тима.

Успехът на тима, който се състезава в четвъртото ниво на английския футбол, бе напълно заслужен и му дава сериозно предимство преди реванша на „Вила Парк".

Футболистите на Астън Вила играха доста слабо през по-голямата част на срещата, а сериозните грешки в защита им костваха поражението.

За Брадфорд се разписаха Уелс в 19-та, МакЪрдъл в 77-та и МакХю в 88-та минута, а попадението, което все пак запазва шансовете на Вила да играе на финал в турнира, бе дело на Андреас Вайман в 82-та минута.

Първото полувреме за Астън Вила бе доста слабо и бе трудно да се определи кой тим се подвизава в елита на Англия и кой в четвъртото ниво на футбола.

Добрия старт на домакините даде резултат в 17-та минута. При едно центриране от корнер защитата на Вила не се справи добре, Бентеке изчисти топката, но тя попадна в Няки Уелс, който с плътен удар извън наказателното поле отбеляза за 1:0.

Този гол вля допълнителна увереност в действията на футболистите на Братфорд и до края на полувремето те действаха много стабилно. "Виланите" изглеждаха на другия полюс - разконцентрирани и несигурни, а играта им изобилстваше от грешки.

През втората част Вила овладя инициативата и започна да затяга обръча около врата на Мат Дюк. На няколко пъти футболистите на Пол Ламбърт имаха възможност да изравнят, но опитите на Дарън Бент, Чаррлс Н'Зогбиа, Кристиан Бентеке и Габриел Абонлахор удариха на камък, а огромна вина за това имаше и стражът на Брадфорд със своите намеси.

Вместо това до нов гол стигнаха „петлетата". В 77-та минута отбраната на Вила отново не успя да се организира добре при изпълнение на корнер. Топката първоначално бе изчистена, никой обаче не я овладя, последва ново центриране отляво и Рори МакЪрдъл се извиси над всички, пращайки кълбото за втори път в мрежата на Шей Гийвън.

Секунди по-късно напречната греда се оказа най-верният помощник на ирландския страж, след като Джеймс Хансон изпревари Киърън Кларк и с глава отправи опасен удар към неговата врата.

Заплашени от негативния развой гостите все пак успяха да стигнат до попадение пет минути по-късно. Дарън Бент отклони една топка с глава, тя се удари в бранител на Братфорд и стигна до Андреас Вайман в наказателното поле, който успя да намали резултата на 1:2.

Домакините обаче не бяха казали последната си дума. Две минути преди края на редовното време изключително неубедителните действия на Вила в отбрана отново им причиниха главоболия. Поредна слаба игра след изпълнение на ъглов удар позволи на МакХю да възвърне двата гола преднина на своя отбор.

В даденото от съдията продължение играчите на Брадфорд можеха да вкарат и четвърти гол, и окончателно да прекършат шансовете на Астън Вила, но резултатът се запази 3:1.

szólj hozzá: Bradford vs Aston Villa 2:1 GOALS HIGHLIGHTS