ВИДЕО И СНИМКИ: Смъртоносен Реал спечели последния си мач на "Катедралата"

Все още действащият шампион на Испания Реал Мадрид дръпна на 3 точки пред Атлетико в битката за второто място, след като днес „кралския клуб" изнесе същинска лекция на баските от Атлетик Билбао и спечели с 3:0 насред „Сан Мамес".

Срещата бе от 31-ия кръг на Ла Лига, като това бе и последен мач между двата тима на легендарната „Катедрала" в Билбао. Както е известно, догодина Атлетик ще се премести да играе на друг стадион.

Кристиано Роналдо на два пъти и Гонсало Игуаин донесоха успеха на „белите", които събраха актив от 68 точки срещу 65 за Атлетико. Убедителен лидер и почти сигурен нов шампион е Барселона, който разполага с 81 пункта на сметката си.

Месут Йозил получи почивка от Жозе Моуриньо и остана извън групата на Реал, а Кристиано Роналдо, Лука Модрич и Анхел Ди Мария оперираха в близост до централния нападател Карим Бензема. Шаби Алонсо и Сами Кедира стартираха в средата на терена, а капитанът Серхио Рамос се върна на някогашната си позиция на десен бранител.

Фернандо Йоренте оглави атаката на баските, а Ибай Гомес, Маркел Сусаета и Икер Муниаин подпомагаха активно испанския национал.

Срещата на „Сан Мамес" започна кошмарно за Атлетик, който допусна попадение след само две минути игра. Реал Мадрид получи правото да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на домакините, а зад топката застана Кристиано Роналдо. Португалецът стреля изящно в горния ляв ъгъл на вратата и изведе „лос бланкос" напред - 0:1.

В 20' баските можеха да изравнят, но Диего Лопес отрази истрел на Андер Ерера. Малко по-късно Ди Мария центрира за Бензема, но французинът не бе точен с глава. Сами Кедира също пробва късмета си, но Ирасоис отрази. В 42' Реал Мадрид бе много близо до втори гол, след като Анхел Ди Мария получи шанс да стреля от непосредствена близост. Силният удар на аржентинеца обаче срещна горната греда на вратата.

И след почивката нещата на „Катедралата" не се промениха, а Реал Мадрид дори затвърди крайния си успех.

В 53' Горка спаси удар на Бензема, но в 68' стражът на Атлетик бе отново безпомощен. Шаби Алонсо центрира от статично положение в пеналтерията на баските, където Кристиано Роналдо скочи и с глава насочи кълбото във вратата за 0:2. За Роналдо това бе и гол №31 в Ла Лига за този сезон, но оставайки далеч от Лионел Меси и неговите 43 попадения.

Осем минути по-късно домакините съвсем капитулираха, допускайки и трето попадение във вратата си. Гонсало Игуаин получи асистенция от Роналдо и от не особено удобен ъгъл вкара зрелищно за крайното 0:3.

szólj hozzá: Athletic vs Real Madrid 0:3 GOALS HIGHLIGHTS