ВИДЕО И СНИМКИ: Наполи си тръгна с точка и взе превес в битката за второто място

Отборът на Наполи задържа аванса си от 4 точки пред Милан на второто място в Серия А, след като днес „адзурите" завършиха наравно 1:1 при визитата на миланския колос в мач от 32-ия кръг на първенството.

Матийо Фламини откри за „росонерите" през първата част, но минути по-късно Горан Пандев изравни за гостите. Двадесет минути Милан игра и с човек по-малко, след като именно Фламини бе изгонен за беразсъдно влизане с двата крака срещу съперник.

Макар и с човек повече на терена, Наполи не успя да стигне до победата, но изпълни програмата минимум за тази вечер - да не загуби на „Сан Сиро". Така Наполи събра актив от 63 точки, докато третият Милан разполага с 59. Убедителен лидер със 71 пункта и мач по-малко е шампионът Ювентус, който утре гостува на Лацио в Рим.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри не можеше да разчита на голямата си звезда Марио Балотели, който изтърпяваше наказание. Стефан Ел Шарави пък изненадващо бе оставен на резервната скамейка, а в атака за „росонерите" започнаха Робиньо, Кевин-Принс Боатенг и Джампаоло Пацини. Съли Мунтари, Рикардо Монтоливо и Матийо Фламини пък действаха в средата на терена.

Ел Матадор Единсон Кавани очаквано оглави атаката на гостите, докато плътно зад него действаше македонският национал Горан Пандев. Марек Хамшик също представляваше опасност за защитата на Милан, включвайки се от по-задна позиция.

Дербито на „Сан Сиро" започна с отличен шанс за домакините, които можеха да излязат напред след само четири минути игра. Удар на Кевин-Принс Боатенг рикошира леко в Паоло Канаваро, но опитният Морган Де Санктис се справи, отразявайки изстрела на ганаеца. Минута по-късно Боатенг отново стреля, но този път далеч по-неуспешно.

Истински интересно на „Сан Сиро" стана между 28' и 32', когато двата тима си размениха по едно попадение. Първи вкараха домакините, които откриха резултата благодарение на Матийо Фламини. Френският халф на Милан стреля от дъгата и прониза Де Санктис за 1:0.

Радостта на „росонерите" обаче трая кратко, тъй като само четири минути по-късно Наполи възстанови равенството. Марек Хамшик намери Горан Пандев в пеналтерията на домакините, а македонският национал реализира за 1:1.

Малко преди почивката футболистите на Валтер Мацари бяха близо и до втори гол, но Единсон Кавани не успя да отбележи от чудесна позиция. Уругваецът бе изведен очи в очи с Кристиян Абиати и опита прехвърлящ удар, но стражът на домакините успя да спре полета на топката, преди тя да бъде изчистена сигурно от Филип Мексес.

И след почивката страсти на „Сан Сиро" не липсваха, а двата отбора продължиха със здравата битка за надмощие. За съжаление на зрителите обаче, чистите шансове за попадения не бяха много.

В 49' Горан Пандев опита да изненада Абиати, но ветеранът отрази безпроблемно. Малко след това Фламини тества концентрацията на Де Санктис, но и той внимаваше.

Постепенно се стигна до 71', когато отборът на Милан остана с човек по-малко на терена. Матийо Фламини влезе по скандален начин в краката на Сунига, което и доведе до напълно заслужен директен червен картон на французина. Малко след това пък в игра за „росонерите" се появи Стефан Ел Шарави, който зае мястото на Робиньо.

Пет минути по-късно вратата на Милан бе застрашена, защото Единсон Кавани си намери позиция за изстрел. Матадора се обърна и стреля технично с десния крак, но уругвайският таран не бе достатъчно точен в опита си.

В 84' Джампаоло Пацини фаулира Сунига пред наказателното поле на Милан, което и позволи на Единсон Кавани да стреля от чудесна позиция. Уругваецът обаче не бе ефективен в изпълнението си, пращайки кълбото право в стената. Минути по-късно Монтоливо опита удар от дистанция, но и халфът не успя да намери очертанията на вратата.

И до края на мача победно попадение в някоя от двете врати така и не падна, а Милан и Наполи разделиха точките в едно от големите дербита на този 32-и кръг на Серия А. Утре кръгът ще бъде закрит във Вечния град, където Лацио ще приеме шампиона и лидер в класирането Ювентус.

szólj hozzá: Milan vs Napoli 1:0 Flamini

szólj hozzá: Milan vs Napoli 1:1 Pandev