ВИДЕО И СНИМКИ: Шедьовър на Манджукич донесе три точки на Байерн

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен продължава със стопроцентов актив в Първа Бундеслига, като днес баварският колос записа успех с 1:0 при гостуването на Айнтрахт Франкфурт в мач от втория кръг.

Така баварците записват втори успех от два изиграни мача до момента, имайки предвид и победата над Борусия Мьонхенгладбах преди седмица. Единственият гол в срещата падна в самото й начало, когато Марио Манджукич с красиво попадение разпечата пазената от Трап врата.

Наставникът на Байерн Хосеп Гуардиола направи само една промяна спрямо двубоя с Борусия (М), като на пейката остана холандският ас на тима Ариен Робен. Неговото място сред стартовите единадесет бе заето от швейцареца Джердан Шакири, а Марио Манджукич отново оглави атаката на тима в схема 4-1-4-1.

Франк Рибери, Томас Мюлер, Тони Кроос и Шакири действаха в по-голяма близост до хърватина, а Бастиян Швайнщайгер отново зае позицията на опорен полузащитник. Капитанът Филип Лам, Джером Боатенг, Данте и Давид Алаба започнаха в защита пред Мануел Нойер.

Новото попълнение на тима Марио Гьотце седна на резервната скамейка на гостите, като германският национал така и не се появи в игра, за да запише официален дебют за Байерн.

Както и можеше да се очаква, двубоят във Франкфурт стартира на високи обороти и с атаки към двете врати. В 8' Давид Алаба реши да стреля, но Трап улови топката в ръцете си. Минута по-късно и късметът помогна на Айнтрахт, а Байерн удари греда. Тони Кроос засече с глава центриране на Давид Алаба, но кълбото срещна един от стълбовете на вратата.

Постепенно се стигна до 13', когато атаките на баварците дадоха резултат. Филип Лам пусна една топка към Томас Мюлер на десния фланг, а германският национал центрира прецизно за Марио Манджукич. Хърватинът от своя страна реализира крайно красиво попадение, бележейки с изящно воле за 0:1.

И до почивката Байерн продължи да контролира случващото се на терена, но това не означаваше, че опасности пред Мануел Нойер липсват. В 23' Мейер от състава на домакините получи шанс да стреля с глава, но Нойер спаси. Малко след това Франк Рибери отговори на предизвикателството, но Трап също отрази.

В 33' Байерн като по чудо не удвои аванса си, а сериозен пропуск направи Данте. Бразилският бранител получи шанс да стреля от непосредствена близост, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле. Данте заложи на силата, но прати топката право в тялото на Трап.

До почивката резултатът се запази 0:1, а попадение на Айнтрахт бе отменено поради засада. В 41' Мейер успя да чукне топката в мрежата на баварците, но флагът на страничния рефер бе развят във въздуха.

И втората част стартира с превъзходство на Байерн, като още в 51' Марио Манджукич можеше да удвои, но хърватинът не намери очертанията на вратата. В тези минути гостите често пренасяха играта пред наказателното поле на Айнтрахт, но не успявайки да създават чисти шансове за гол.

В 65' Пеп Гуардиола извърши първа смяна, а в игра за баварците се появи Тиаго Алкантара, който зае мястото на терена на Джердан Шакири. Минута по-късно Давид Алаба отново опита удар, но пращайки топката малко над напречната греда. В 74' Гуардиола извърши и втора промяна, а Ариен Робен замени Томас Мюлер.

Постепенно двубоят навлезе в последните си десет минути, а домакините от Айнтрахт се хвърлиха в атака, търсейки изравнително попадение. Гостите от своя страна отговориха с продължителен контрол над топката, като Байерн също не се отказваше от преследване на втори гол. В 84' Робен опита да стреля от пряк-свободен удар, а малко след това капитанът Филип Лам бе близо до втори гол. В 89' чист шанс пропиля Бастиян Швайнщайгер, който се озова очи в очи с Трап, но не успя да го преодолее с левия крак.