Байер, Вердер и Майнц безупречни и във 2-ия кръг

Байер (Леверкузен) постигна втора поредна победа в новия сезон от Бундеслигата, след като се възползва от автогола на Даниел Швааб, за да спечели гостуването си на Щутгарт с 1:0.

Домакините, които елиминираха с две равенства българския боец Ботев (Пловдив) в Лига Европа, не успяха да заличат пасива от 42-ата минута.

Така „аспирините" са един от 4-те отбора, които след първите два кръга имат пълен актив от точки и окупират челото в класирането.

Пълната таблица след съботната програма на втория кръг в Германия вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

По същото време шампионът Байерн (Мюнхен) постигна също трудна победа с 1:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт).

Волфсбург разпиля Шалке 04 с 3:0 на „Фолксваген Арена" и отново разкри проблемите в защита на „кралскосините".

Тимът от Гелзенкирхен получи толкова попадения и в първия кръг на Бундеслигата, когато все пак се добра до равенство 3:3 с Хамбургер.

Сега обаче Волфсбург не допусна изненада и материализира превъзходството си след почивката, когато паднаха и головете.

Робин Кнохе откри резултата в 55-ата минута, а Виейриня покачи на 2:0 в 61-ата.

Налдо оформи крайното 3:0 в 68-ата минута и подпечата първата победа на „вълците" през новия сезон, след като те отстъпиха с 0:2 на Хановер преди седмица.

Хофенхайм постигна най-изразителния успех в съботния ден в Бундеслигата, след като прегази с 5:1 домакините Хамбургер. Рафаел ван дер Ваарт отбеляза единственото попадение за тима от Хамбург, отново от дузпа, както беше и в първия кръг при равенството 3:3 с Шалке.

Антони Модесте и Роберто Фирмино се разписаха по два пъти за убедителната победа на Хофенхайм, а веднъж името си сред голмайсторите сложи и Кевин Воланд.

Вердер надделя трудно с 1:0 над смятания за аутсайдер през сезона Аугсбург, с което се утвърди в челото на таблицата с пълен актив от 6 точки. В първия кръг „бременските музиканти" победиха със същия резултат новака Айнтрахт (Браушвайг).

Единственото попадение в срещата реализира Мехмет Екъчъ в 23-ата минута.

Фрайбург отстъпи с 1:2 на Майнц в домакинството си и продължава да няма точка, докато гостите също могат да се похвалят с перфектен сбор след първите два кръга. Ники Цимлинг и Николай Мюлер пронизаха противниковата мрежа, а почетният гол за Фрайбург вкара Себастиан Фрайс.