Турският гранд Фенербахче постигна много важна победа с 2:0 над тима на Лацио в първа среща от ¼ финалите играна в Турция. Головете паднаха в последните минути на мача като футболистите на Лацио играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради изгонването на Онаци.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 77-та минута и Пиер Уебо откри резултата от бялата точка. В последната минута на мача Дирк Кайт отбеляза втория гол за крайното 2:0.

Турците опитаха да отбележат ранен гол под скандиранията на публиакта. Раул Мейрелеш центрира в наказателното поле, където Уебо стреля опасно над гредата. В 17-та минута Маркети спаси своя тим след като Муса Соу шутира, а благодарение на вратаря топката е отби в гредата.

Най-добрата възможност за гостите дойде в 36-та минута, когато Едерсон получи добра топка, но не уцели вратата на Волкан Демирел. В началото на втората част Онази от Лацио получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена. Натискът на Фенербахче се засили след. Раул Мейрелеш стреля опасно, но също уцели страничната греда.

При една от редките си контри Кандрева имаше шанс за Лацио, но стреля неточно. Така се стигна до 77-та минута, когато Стефан Раду игра с ръка в наказателното поле, а Пиер Уебо бе точен от бялата точка за 1:0.

Фенербахче получи правото да изпълни дузпа в 77-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Лацио Раду игра с ръка и съдията Уилям Колъм посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Пиер Уебо в 79-та минута.

В последната минута на мача обаче след центриране от пряк свободен топката стигна до Дирк Кайт, който не сбърка от няколко метра и покачи на 2:0. Реваншът е след седмица на „Олимпико" в Рим.