Резултати и голмайстори от първите 1/4-финали в Лига Европа

Вчера се изиграха първите четвъртфинални срещи от турнира Лига Европа. В три от тях до победата стигнаха домакините, осигурявайки си преднина преди реваншите, а четвъртият завърши наравно.

Тотнъм и Базел не успяха да излъчат победител и оставиха всичко за реванша в Швейцария след зрелищно реми - 2:2 на "Уайт Харт Лейн".

Европейският шампион Челси не допусна изненада и се наложи с 3:1 над гостуващия на "Стамфорд Бридж" Рубин (Казан). Със същият резултат, но с обратен знак приключи визитата на Нюкасъл на Бенфика, което направи задачата на англичаните за втория мач много трудна.

В последния четвъртфинал Фенербахче взе преднина от два чисти гола при домакинството си на Лацио след успех с 2:0 и вече е само на крачка от първия си полуфинал в Европа.

Срещите реванши са следващия четвъртък (11 април).

Ето и всички резултати, информация и детайлна статистика за първите 1/4-финали в Лига Европа:

Челси - Рубин (Казан) 3:1