Челси по безапелационен начин спечели преиграването с Брентфорд с 4:0 и се класира за 5-ия кръг в турнира за ФА къп.

„Сините" изиграха мудно първите 45 минути на домакинството си, но се развихриха след почивката и четирима футболисти записаха имената си сред голмайсторите.

Най-активен за Челси се оказа Хуан Мата, който стана автор на първото попадение и асистира за третото. Вторият гол бе дело на Оскар след негово технично отиграване и комична проява на бранител на голлинията.

Франк Лампард се доближи до историческо постижение с отбелязване на 3-ия гол, докато крайното 4:0 бе оформено от Джон Тери след страхотно центриране на Оскар.

Така възпитаниците на Рафаел Бенитес преодоляха коварно препятствие по пътя си към трофея, като през първото полувреме Брентфорд демонстрира доста умения в изграждането на атаките си.

Поведението на „сините" преди почивката пък напомняше на продукцията им в първия мач срещу непретенциозния съперник, приключил наравно 1:1.

Точно когато привържениците на „Стамфорд Бридж" започваха да се притесняват от нападателната немощ на любимците им, Мата се разписа след великолепна индивидуална акция.

Той получи подаване от Демба Ба и по прекрасен начин прати топката в далечния ъгъл, за да изкове своя гол номер 17 за сезона.

В 68-ата минута на двубоя добър пробив отдясно на Бранислав Иванович завърши с центриране по земя за Оскар, който технично с пета промуши кълбото между краката на няколко футболисти и под плонжа на вратаря. Защитник на Брентфорд бе застанал на голлинията, но незнайно защо позволи на топката да я премине, минавайки под крака му.

В 71-ата минута чудесен рейд по лявото крило на Мата завърши със сервиране на топката за непокрития Лампард, който от 5 метра пробва да скъса мрежата за 3:0. Това бе гол номер 199 за 35-годишния полузащитник с екипа на Челси.

Джон Тери посрещна перфектно с глава подаване на Оскар от дълбочина и направи резултата близък до катастрофа за гостите - 4:0.

szólj hozzá: Chelsea 4-0 Brentford FA Cup