Леванте измъкна равенство с човек по-малко

Реал Сосиедад завърши 1:1 срещу гостуващия Леванте в среща от 24-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Филип Монтание се изкачиха на пето място с 37 точки след шестия си последователен мач без поражение в Примера дивисион. Домакините продължиха серията си без загуба на "Аноета" на осем мача от началото на ноември насам. Карлос Вела откри резултата в 18-ата минута от дузпа.

Мексиканецът беше повален в наказателното поле от гръцкия защитник Никос Карабелас и стреля точно от бялата точка, за да реализира десетия си гол за сезона в шампионата. Десетина минути по-късно Леванте стигна до изравняване също от дузпа.

Кристиан Лел нахлу в дясно в наказателното поле и беше повален от Гонсало Кастро. Мигел Алфонсо-Мичел вкара от 11-метровия наказателен удар за 1:1. Мичел можеше да донесе аванс на гостите малко след почивката, но вратарят Клаудио Браво успя да отклони негов удар в гредата.

В 57-ата минута Карабелас спъна грубо Кастро и получи втори жълт и червен картон. С човек повече Реал Сосиедад натисна в търсене на победата, но вратарят Кейлор Навас направи няколко отлични спасявания и запази точката за отбора си.

Така Леванте прекъсна серия от четири поредни загуби като гост и остана на девета позиция с 34 точки, информира БТА.