снимка: Guliver/Getty Images

Арсенал не прости на Уест Хям през второто полувреме на отложения мач от 19-ия кръг на „Емирейтс Стейдъм" и го разпиля с 5:1.

Гостите поведоха в резултата преди почивката, а до края на първата част „артилеристите" успяха единствено да изравнят, но след паузата мощта на Арсенал се стовари върху съперника само за 10 минути.

Джак Колисън даде аванс на Уест Хям в 18-ата минута, но само 4 по-късно Лукаш Подолски порази мрежата на Юси Яскелайнен за 1:1. 120 секунди след подновяването на играта Оливие Жиру осъществи пълния обрат, а в 53-ата минута Сантяго Касорла покачи на 3:1.

Последва точен изстрел на преподписалия офанзивен халф на домакините Тио Уолкът в 54-ата минута, а 3 по-късно Жиру отново се разписа сред голмайсторите за 5:1.

Така вече „артилеристите" имат 37 точки и се утвърждават на 6-ата позиция в класирането на Премиършип, извисявайки се с 3 пред Ливърпул и Уест Бромич Албиън. 1 пункт дели Арсенал от 5-ия Евертън, а още 4 - от окупиралия последното място в зона „Шампионска лига" Тотнъм.

Уест Хям остава с 27 точки на 12-та позиция в таблицата, далеч от зоната на изпадащите и далеч от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Подолски наниза 8-ия си гол в Премиършип по прекрасен начин с изстрел от 25 метра, като иначе през сезона вече се разписва за 12-ти път, откакто пристигна на Острова.

Оливие Жиру също вече има 8 попадения в първенството и 12-ти като цяло във всички турнири, като за трети път вкарва по 2 гола в мач на Арсенал от шампионата на Англия.

Санти Касорла пък увеличи головата си сметка на 7, осъществявайки пълен обрат в началото на второто полувреме. Секунди по-късно примера му последва Тио Уолкът, който зарадва привържениците на „Емирейтс", след като ги изнерви докрай със забавеното преподписване на договор.

За съжаление на феновете головата фиеста на „артилеристите" секна в 57-ата минута на двубоя, когато вече при резултат 5:1 3-те точки бяха подсигурени.

За 11-ти път през сезона някой отбор от Премиършип отбелязва 5 или повече попадения, докато Подолски стана първият играч в кампанията с 3 асистенции в един мач.

Така Арсенал за първи път от 7 случая спечели среща от шампионата на Англия, игран през месец януари.

szólj hozzá: Arsenal vs West Ham 5:1 GOALS HIGHLIGHTS