Севиля натупа девет от Сарагоса и си осигури класиране на полуфинал (ВИДЕО)

Севиля разби Сарагоса с 4:0 и се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Краля. Севилци надиграха тотално своя съперник, а бяха улеснени и от своя съперник, който завърши срещата с девет души след червени картони на Хосе Мари и Фран Гонзалес.

Попаденията за андалусци бяха дело на Алваро Негредо, който се разписа на два пъти във всяко едно полувреме, Иван Ракитич и Ману дел Морал.

Първата среща на „Ла Ромаледа" бе завършила при резултат 0:0 и всичко трябваше да се реши на реванша.

Той не започна никак добре за гостите от Сарагоса и още в 26-та минута те останаха с човек по-малко след директен червен картон на Хосе Мари, който влезе много грубо в едно единоборство с Хосе Антонио Рейес.

В 34-та минута пък Маноло Хименес бе принуден да прави принудителна смяна, след като Хави Аламо получи травма малко преди това.

Резултатът не закъсня и в 36-та минута домакините излязоха напред в резултата след попадение на Алваро Негредо, който реализира с глава след центриране от ъглов удар.

Логично с човек повече футболистите на Унай Емери натиснаха своя съперник и до края на полувремето успяха да вкарат и втори гол. Точен във втората минута на продължението на първата част бе Иван Ракитич, който по чудесен начин се възползва от освободилите се пространства в полето на Сарагоса, откъсна се от бранителите на гостите и направи резултата 2:0.

През втората част андалусци отново доминираха, а в 65-та минута Фран Гонзалес също видя картона с червения цвят за нарушение в наказателното поле пред Лео Франко. Наказателният удар изпълни Негредо, който бе безкомпромисен за 3:0.

До края на срещата обезверените гости нямаха сили за нищо повече и дори получиха четвърти гол в своята врата. Негов автор стана влезлият като резерва Ману дел Морал. Който се възползва от грешка в отбраната на Сарагоса при едно центриране от дясно и оформи крайното 4:0, подпечатвайки класирането на Севиля на полуфинал.