снимка: Guliver/Getty Images

Валенсия очаквано не можа да заличи пасива си от първия четвъртфинален сблъсък за Купата на краля с Реал Мадрид, а и не изтри докрай срама от разгрома на „Местая" с 0:5 в Ла Лига, защото стигна само до равенство 1:1 в реванша.

Карим Бензема откри резултата в полза на „белия балет" в 43-ата минута и на практика предреши изхода от спора между двата тима, защото домакините вече се нуждаеха от цели 4 безответни гола в мрежата на Антонио Адан.

След почивката „прилепите" успяха единствено да изравнят след коварен изстрел от пряк свободен удар на Тино Коста в 51-ата минута, който мина ниско по тревата през куп играчи и заблуди Адан - 1:1.

Реал на практика приключи мача с едва 9 души на терена, защото цели двама възпитаници на Жозе Моуриньо бяха изгонени от рефера Ласа Перес.

В 50-ата минута Фабио Коентрао бе предупреден официално за втори път и трябваше да напусне играта, а малко преди края на срещата негов съотборник го последва.

В 87-ата минута пък Анхел Ди Мария получи директен червен картон след изключително глупавото решение да изрита без топка Жоао Перейра от състава на Валенсия. Двамата отпадат от сметките на Моуриньо за предстоящия полуфинал в турнира.

Неприятните новини за феновете на „кралския клуб" не спират дотук, защото още в 15-ата минута Икер Касияс беше заменен принудително от Антонио Адан. Националът на Испания беше тежко изритан в ръката от Алваро Арбелоа в наказателното поле и не можеше да продължи срещата, след като бе изнесен на носилка.

Въпреки неволите още преди почивката „кралския клуб" натрупа аванс в резултата, който беше от решаващо значение за крайния изход на сблъсъка. Шаби Алонсо направи отлично подаване към Бензема, а Рикардо Коща се отчете с неадекватна намеса, която позволи на френския стрелец да овладее с финес и хладнокръвно да преодолее Висенте Гуайта - 0:1.

Така „белия балет" демонстрира висока ефективност до почивката, а и в самия мач, защото изигра почти цялото второ полувреме в намален състав и рядко поглеждаше към вратата на противника.

Гуайта се отчете с няколко добри намеси през първото полувреме, но бе безпомощен при гола на Бензема, а иначе след това рядко попадаше в кадър. Стражът е сред възможните заместници на Виктор Валдес в Барселона и като цяло остави добри впечатления.

Домакините бързо материализираха численото си предимство след почивката - Коща изпълни коварно пряк свободен удар на десния фланг, топката премина ниско по тревата през всички футболисти в пеналтерията, а Адан я остави да мине между ръцете му - 1:1.

До края на редовното време играта бе съсредоточена пред наказателното поле на гостите, но „прилепите" така и не стигнаха до достатъчно точен удар, за да преодолеят отново Адан. С изявите си вратарят напълно заличи неприятните впечатления от допуснатото попадение.

В крайна сметка с общ резултат 3:1 Реал Мадрид продължава към полуфиналите в турнира за Купата на краля.

szólj hozzá: Valencia vs Real Madrid 1:1 GOALS HIGHLIGHTS