Суонси изхвърли Челси и си уреди среща с Брадфорд на "Уембли" (ВИДЕО)

Челси не успя да вкара попадение на Суонси в полуфиналния мач реванш от турнира за Купата на Лигата в Англия и безславно отпадна от надпреварата.

Първата среща в Лондон бе завършила 2:0 в полза на тима от Уелс, който се възползва от две фатални грешки на Бранислав Иванович и си осигури комфортен аванс преди решителната среща.

В нея играчите на Михаел Лаудруп действаха много сигурно и уверено и не позволиха на лондончани да стигнат до нещо сериозно пред тяхната врата, осигурявайки си билет за финала на „Уембли". Челси дори завърши срещата с десет души, след като в 80-та минута Еден Азар получи червен картон, тъй като изрита едно от децата, които подават топките.

На финала в надпреварата Суонси ще се изправи срещу четвъртодивизионния Братфорд Сити, който изхвърли другия фаворит Астън Вила с общ резултат 4:3 от двата мача.

В първите минути на двубоя по-добре на терена на „Либърти Стейдиъм" се ориентираха домакините и в 10-та минута само отличната реакция на Петър Чех спаси вратата на Челси след удар на Мичо, който бе излязъл сам срещу вратаря. Това бе и най-чистото положение за Суонси през първата част.

В 12-та минута лондончани имаха претенции за дузпа, след като Демба Ба се строполи в наказателното поле на Суонси, но реферът остана безмълвен.

Както в първата среща и сега футболистите на Рафаел Бенитес изпитваха затруднения да пробият сгъстената защита на уелския тим. Постепенно „сините" поеха контрола над играта и към края на полувремето натиснаха сериозно своя противник, който разчиташе предимно на контраатаки.

До края на полувремето попадение във вратата на Герхард Тремел не падна въпреки натиска на Челси и това доближи играчите на Михаел Лаудруп само на 45 минути от финала на „Уембли".

Ситуацията през втората част остана същата. Челси владееше топката, атакуваше настоятелно, но изпитваше трудности при създаването на опасни ситуации пред вратата на Суонси. От своя страна домакините действаха спокойно, стояха стабилно в защитата, разиграваха сигурно топката и търсеха празните пространства в половината на Челси.

В 75-та минута направилият много добър мач за „сините" Хуан Мануел Мата пробва опасен удар по посока на вратата на Герхард Тремел, но стражът бе на мястото си.

Вместо обаче да се хвърли във финален щурм в последните 15-тина минути на срещата Челси остана с човек по-малко и това окончателно направи мисията на Рафаел Бенитес и футболистите му невъзможна. В 78-та минута едно от момчетата, които подават топката, задържа коженото кълбо. Изнервеният Еден Азар се сборичка с хлапето, то падна на земята, а белгиецът го ритна.

Ситуацията наелектризира допълнително „Либърти Стейдиъм", а след няколко минути разправии Азар бе принуден да напусне терена, след като Крис Фой му вдигна заслужен червен картон.

Суонси веднага се пробва да се възползва от ситуацията и Ки Сун-Йон намери Пабло Ернандес по левия фланг, който напредна и стреля от добра позиция, но Чех спаси.

Въпреки че Рафаел Бенитес се опита да промени нещо в края на двубоя, пускайки в игра Фернандо Торес, но Челси не можа да сътвори нищо опасно пред Тремел. Напротив в даденото от съдията продължение Суонси можеше да стигне и до победата, но Чех отрази изстрел на Нейтън Дайър.

Така трофеят за Купата на Лигата се превърна в поредния, който Челси няма да спечели този сезон, след като отпадна от Шампионската лига, провали се на Световното клубно първенство и има твърде малки шансове за титлата в Премиършип.

szólj hozzá: Hazard kicks ball boy - red card