Велики Реал и Роналдо с лекция в Торино! CR7 с гола на 2018

Ювентус бе разбит вкъщи от Реал Мадрид с 0:3 в първа среща от четвъртфиналите в Шампионската лига. "Старата госпожа" за пореден път не намери рецепта срещу "кралете" в най-важните мачове. Торинци имат цели 2 загубени финала в ШЛ от "белия балет", а най-пресният случай бе отпреди 10 месеца, когато испанският гранд попиля с 4:1 "черно-белите" и прегърна 12-ата купа от най-комерсиалния турнир.

Вечерта принадлежеше на Кристиано Роналдо. Четирикратният кавалер и настоящ носител на Златната топка заби 2 гола, а вторият бе от извънземна класа - със задна ножица. След крушението легендарният Джанлуиджи Буфон има 9 допуснати попадения от CR7 в едва 6 срещи.

Още в началото Реал попари домакините и препълнените трибуни. Иско центрира по земя и Роналдо с диагонален удар от 9-10 метра намери обратния ъгъл на Буфон.

Юве опита да натисне газта, но играта на италианците не вървеше. Все пак Игуаин имаше 100-процентов шанс да изравни, но от упор стреля във вратаря Кейлор Навас.

През втората част мадридчани нанесоха убийствен удар в 64-ата минута. Тогава Кристиано Роналдо засече по гросмайсторски начин със задна ножица подаване на Карвахал. Най-сложното изпълнение във футбола бе като разходка в парка за португалеца, който наистина по страхотен начин намери кълбото и със зверска сила опъна мрежата зад Буфон. Показателно за великото изпълнение бе, че тифозите на Юве засипаха Роналдо с аплодисменти, а той им се поклони в знак на признатеелност.

Малко след това, в 66-ата минута, звездата на домакините Пауло Дибала получи директен червен картон. Той изрита в корема съперник и бе пратен от Джунейт Чакър преждевременно под душовете.

В 72-ата минута Роналдо подаде чудесно към нахлуващия Марсело и той технично копна топката, след което на празна врата я довкара за класическото 3:0. После срещата се доигра, а Реал аристократично пропусна още няколко положения.

Така реваншът в Мадрид се оказва напълно безинтересен, защото Реал си осигури класирането за полуфиналите с великолепен футбол още в Торино.