2 автогола съсипаха Севиля срещу Байерн

Севиля наивно падна от Байерн с 1:2 в първи мач помежду им от четвъртфиналите на Шампионската лига след обрат. Испанците бяха без наказания си плеймейкър Евер Банега, а извън състава остана и контузеният Себастиен Коршия. Контузените Мануел Нойер и Кингсли Коман,, както и австрийският бранител Давид Алаба не бяха в групата на баварците, а вместо последния титуляр отляво на защитата започна Хуан Бернат.

Още във 2-ата минута Матс Хумелс отправи удар с глава покрай вратата на домакините. Гостите бяха по-активни, но не успяха да застрашат сериозно стража на андалусци Давид Сория, който стана първият футболист от 1998 година, който дебютира в Шампионската лига директно на четвъртфиналите.

В 15-ата минута Хоакин Корея се хвърли театрално в наказателното поле и получи жълт картон за симулация. Пет минути по-късно Пабло Сарабия пропусна от изгодна позиция да даде преднина на севилци.

Постепенно темпото на игра стана по-бързо и в 32-ата минута Севиля поведе, след като Ескудеро проби и прати топката към Пабло Сарабия, който я прати покрай Свен Улрайх за 1:0. На повторенията се видя, че крилото на домакините играе с ръка при поемането на топката, но претенциите на гостите не бяха уважени. Пет минути по-късно след удар на Франк Рибери се стигна до автогол на Серхио Ескудеро за 1:1.