Валенсия изпусна да се залепи за Барселона на върха

снимка: valenciacf.com

Валенсия пропусна отличен шанс да се изравни по точки с лидера Барселона, след като не можа да спечели визитата си на Реал Сосиедад и се задоволи само с равенство 1:1. Така „прилепите“ делят втора позиция с шампиона Атлетико (Мадрид) с 14 пункта, а каталунците имат 16.

Реал Сосиедад също може да съжалява за пропуснатия успех, защото действаше по-агресивно в мача и дори когато губеше в резултата, изглеждаше като по-опасния отбор. Баските са с 5 пункта на 14-то място, като единствената им победа от началото на сезона остава паметния обрат от 0:2 до 4:2 срещу Реал Мадрид в първия кръг.

Сосиедад започна по-силно мача на своя стадион "Аноета" и вратарят на гостите Диего Алвес трябваше да се намесва на два пъти след удари на Карлос Вела и Иманол Агирече.

Против хода на играта, Валенсия поведе в резултата в 15-а минута с гол на Карлес Хил след асистенция на Пако Алкасер. За Алкасер това е четвърта асистенция през сезона, след като в предишните си три кампании в Испания той само два пъти е подавал за гол. До почивката Сосиедад изравни след точно попадение на бившия нападател на Валенсия Серхио Каналес в 36-а минута.

След почивката Реал Сосиедад имаше повече положения, но в самия край „прилепите“ изпуснаха две отлични ситуации, за да измъкнат победата.

Новото попълнение на Валенсия Шкодран Мустафи като по чудо не можа да се разпише от непосредствена близост, провокирайки добра намеса на вратаря Субиракай. Мустафи обаче изчисти от голлинията в последната минута след добър изстрел с глава на Серхио Каналес.