Айнтрахт остави Хамбургер без победа в Бундеслигата

Хамбургер отново претърпя поражение в Бундеслигата, като отстъпи с 1:2 на Айнтрахт (Франкфурт) в 6-ия кръг. Въпреки че Хамбург все пак вкара един гол, отборът остава без победа в първенството и твърдо на последното 18-о място с 2 точки.

Гостите от Франкфурт се придвижиха на 7-о място с 9 точки. Николай Мюлер сложи край на головата суша на домакините, която продължи 508 минути, изравнявайки в 58-ата минута. По този начин Хамбургер ШФ вече държи рекорда за най-дълъг период без отбелязан гол, подобрявайки негативно постижение на Бохум от 1979-а година с 34 минути.

Резервата Лукас Пиасон обаче се разписа от страхотен свободен удар в 90-ата минута за 1:2 и отне точката на домакините. През първото полувреме хамбургци имаха надмощие, но не успяха да вкарат гол.

Но в последната минута на първото полувреме чакащите своя шанс гости стигнаха до гол. Тимъти Чандлър проби по дясното крило и подаде на швейцареца Харис Сеферович, който остана непокрит и наказа грешката на защитата.

В 58-ата минута Мюлер изравни след пас на Люис Холтби, като гостите протестираха за засада. Ударът на Мюлер обаче мина през краката на вратаря Феликс Вийдвалд за 1:1. Но пет минути преди края 20-годишният бразилец Пиасон влезе на терена и след още 5 с топовен удар от 30 метра донесе успеха на червено-черните.