Уест Хям спечели градския сблъсък с К.П.Р.

Мениджърът на Куинс Парк Хари Реднап се върна на Болейн Граунд, но нямаше поводи за усмивки, тъй като новаците във Висшата лига отстъпиха с 0:2 на Уест Хям.

При това положение те остават на последното 20-о място в класирането с 4 точки, а Уест Хям скача от 16-о на 7-о, на точка от топ 4.

Сенегалският нападател на домакините Диафра Сако осигури победата на домакините с точен удар в 60-ата минута.

Още в 5-ата минута Недим Оноуха си вкара автогол и даде аванс на чуковете, засичайки в собствената си врата центриране от корнер на Стюърт Даунинг. Вратарят на гостите Боб Грийн протестира, че Евер Валенсия е играл с ръка и трябва да бъде отсъден фаул в тяхна полза, но съдията Антъни Тейлър подмина претенциите им.

На почивката за КПР се появи на терена Боби Замора, бивш играч на Уест Хям, който имаше една добра възможност за гол, но веднага след това Сако се разписа за 2:0 и напрактика реши мача.