Дузпи, картони, напрежение и победа в края за Ювентус срещу Рома

Шампионът в Серия А Ювентус спечели първото супер дерби за сезона срещу Рома, след като „старата госпожа“ наказа грешките на „вълците“ и спечели драматично с 3:2 с гол в края в мач от 6-ия кръг на шампионата.

Съдията обаче ще бъде най-коментиран след мача, след като показа 3 дузпи (2 за Ювентус, 1 за Рома), които бяха много спорни, а също така показа два червени картона.

Старт на голеадата даде Тевес от дузпа в 27' за игра с ръка на Майкон. 5 минути по-късно Тоти отбеляза за 1:1 за нарушение срещу капитана на Лихтщайнер.

Тоти отбеляза първия си гол за сезона, а попадението му донесе нов рекорд. Принца на Рим вече е отбелязал в 21 поредни сезона в Серия А, което е абсолютен рекорд на Апенините. Дузпата в 32' прекрати и серията от 832 минути, в които шампионите не бяха допускали гол.

Итурбе в 44' вкара за 1:2 след страхотен пас на Жервиньо, но спорна дузпа за нарушение извън наказателното поле на Манолас позволи на Тевес отново да се разпише – 2:2 до почивката.

В 86' Бонучи с унищожително воле донесе победата на своите, а минути преди края за сбиване червени картони получиха Мората и Манолас.

Освен победата в Ювентус могат да са доволни, че в отбора се завърна Андреа Пирло. Той почна като титуляр за пръв път от 140 дни насам, като зае мястото на Артуро Видал в титулярния състав на Алегри.

Благодарение на късния гол на Бонучи шампионите запазват 100%-овия си актив от точки, като те вече са 18. въпреки че отборът допусна първите си голове в шампионата. Рома остава на 2-о място и за пръв път през сезона загуби точки.

4117265

Първата ситуация беше в полза на Ювентус още във 2'. Награденият за играч №1 през септември Тевес атакува по аутлинията и центрира остро, но вратарят на Рома се намеси убедително и улови.

В 5' Итурбе, който беше пред трансфер в Ювентус преди да се озове на "Олимпико", проби и пробва да стреля, но беше блокиран от защитник. При последвалия корнет Кейта успя да засече, но прати топката над вратата.

Последва спорно положение в 10', след като Тевес направи чудесен пробив и пусна за Маркизио в наказателното поле, а там Манолас го избута и успя да му отнеме. Нечиста игра, според съдията, нямаше.

Последваха минути на натиск от страна на гостуващия тим, но играчите на Алгри бяха наредени отлично в защита, а бързите Жервиньо и Итурбе винаги бяха дублирани в дефанзивен план и нямаха пространство да оперират.

Първото по-добро положение се откри пред Маркизио, след като Андреа Пирло с марков пас изведе халфа зад отбраната на Рома. Завършващият удар обаче беше неточен. В 23' пък Франческо Тоти извърши грубо нарушение в близост до наказателното поле.

Пирло стреля от отсъденото нарушение, а топката срещна ръката на Майкон. Играчите на Рома полетяха към съдията, който отсъди дузпа, въпреки че защитникът игра неволно с ръка и на границата на наказателното поле. След показан картон за бразилеца, Тевес застана зад топката и отбеляза - 1:0 за Ювентус.

4117263

Напрежението продължи да расте, а в 30' Киелини след груб фаул получи картон. При центрирането реферът отсъди нарушение на Лихтщайнер в наказателното поле, който повали Тоти - дузпа и за Рома. Капитанът застана зад топката и остави Буфон безпомощен - 1:1.

Последва натиск на "бианконерите", като на два пъти удари на Маркизио бяха блокирани, а в 43' Киелини изпусна отличен шанс с глава, пращайки топката на сантиметри в аут.

В 44' Рома шокира своя опонент с убийствен контраатака, след като Жервиньо получи пред наказателното поле и със страхотен пас изведе Итурбе между трима. Аржентинският ас овладя и препарира Буфон - 1:2.

4117262

Минута по-късно Жервиньо направи за смях защитата на Ювентус, но не сполучи със завършващия удар.

Така се стигна до продължението, в което пробив в наказателното поле на Рома завърши с нарушение на Кейта - нова дузпа за Ювентус. Тевес отново беше точен и до почивката резултатът беше равен - 2:2.

Повторенията на ситуацията обаче показаха, че Погба е фаулиран преди да нахлуе в наказателното поле - и втората дузпа за шампионите ще бъде силно коментирана след срещата.

Второто полувреме беше открито от отлично положение за Погба. Маркизио го изведе на отлична позиция в наказателното поле, но първото докосване на френския халф беше слабо и вратарят успя да се намеси.

4117264

"Вълците" натиснаха в следващите минути, а в 58' Миралем Пянич направи страхотен пропуск. Изведен на чистас позиция от Жервиньо той не успя да засече центрирането му добре и прати топката в аут от едва 3 метра. В отговор на това Алегри освежи нападението си с Алваро Мората, който смени Фернандо Йоренте.

В последните 15 минути Рома продължи да е по-свежият отбор, но набезите на Жервиньо не завършваха с успех. В 78' Нианголан беше близо до гол, след като негов удар се удари в защитник и мина на сантиметри от гредата.

Резервата Мората беше близо до това да донесе победата на Ювентус, след като засече отлично центриране на Лихтщайнер, но испанският нападател беше спрян от горната греда - 0:0 и 7 минути до края на двубоя.

"Бианконерите" натиснаха и Тевес пропусна отличен шанс, след като ударът му беше блокиран от защитник. При центрирането от корнер настъпи разбъркване, а при опит топката да бъде изчистена, тя попадна на крака на Бонучи, който с топовен удар от дъгата на пеналта реализира - 3:2 за Ювентус.

Напрежението отново нарастна и двама играчи бяха изгонени. След тежко нарушение на Мората, Манолас налетя на испанеца, а той му отвърна. Съдията разтърва двата отбора, а след това изгони двамата от игра.