Три отбора продължават напред в Евролигата

Фенербахче Юлкер, Реал Мадрид и миналогодишният шампион Олимпиакос си осигуриха класиране в следващата групова фаза на мъжката баскетболна Евролига, след като спечелиха мачовете си от шестия кръг и останаха непобедени в турнира.

Двубоите от четвъртък и петък вечер включваха също така няколко невероятни обрата, четири победи на гостите и много други изненади.

Първият отбор в топ 16 на Европа стана турският гранд Фенербахче, който се наложи над украинския Будивелник Киев с 84:68 и остана непобеден на върха в група "А". Боян Богданович отбеляза 20 точки за по-малко от 23 минути игра за победителите, които се откъснаха в резултата рано във втората четвъртина след серия от 14:0, дала изражение в 52:35 на почивката. Разликата не беше съкратена през третата част на мача и така Фенербахче стигна логично до крайния успех.

В ранния мач ЦСКА Москва победи Нантер със 72:60, а класическият сблъсък между Барселона и Партизан завърши при резултат 82:64 в полза на испанския гранд, за който Алекс Абринес наниза 19 точки.

Непобеденият Реал Мадрид се наложи с 95:67 над Жалгирис Каунас и с това си осигури място в топ 16. Испанците се откъснаха рано в резултата и поведоха с 56:32 до почивката, а Никола Миротич продължи страхотната си серия и завърши със 17 точки. Руди Фернандес добави други 16, а Серхио Родригес - 15. Олимпия Милано пък победи Анандолу Ефес Истанбул със 77:73 след изоставане от 14 точки, наваксани при серия от 17:0 през второто полувреме.

Френският Страсбург пък спечели за първи път в Евролигата от 2005 година насам, след като се наложи с 83:72 над германския Брозе Баскетс Бамберг.

Шампионите от Олимпиакос стопиха 11 точки пасив и се наложиха със 74:82 над Уникаха Малага, след като миналогидшният най-полезен играч в турнира Василис Спанулис стреля четири пъти точно от зоната за три точки в последната четвъртина на мача. Именно тогава гърците направиха серия от 13 поредни точки и спечелиха срещата.