Трета загуба за българките в Сърбия

снимка: basketball.bg

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби и третата си контрола като гост на Сърбия. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета изиграха най-слабия си мач от серията от три двубоя и загубиха с 44:85 (11:24, 4:22, 10:24, 19:15), съобщава БТА.

Бусета започна със следната стартова петица: Доника Ходжис, Екатерина Димитрова, Роксана Йорданова, Жаклин Златанова и Димана Георгиева. С по 10 точки за българския тим завършиха Ходжис и Даниела Георгиева. Димитрова добави 6 точки, а Димана Георгиева - 5.

Сърбия започна мача със серия от 7:0, но българките изравниха. Последваха 10 безотчетни точки за домакините, които поведоха със 17:7 в осмата минута. Втората част бе изключително слаба за българския тим, който за 10 минути реализира само 4 точки и на почивката губеше с 31 точки разлика - 15:46.

През третата четвърт домакините поведоха с 68:20, след което срещата се доиграваше. Това е шеста поредна загуба за българския отбори, които загуби по три контроли срещу Германия и Сърбия като гост в подготовката си за допълнителните евроквалификации през юни.