Този път без грешки: Евертън се справи с Олдъм (ВИДЕО)

Евертън надви Олдъм с 3:1 в преиграването на осминафиналния мач между двата тима от турнира за ФА къп.

Преди 10 дни на "Баундри Парк" "Латикс" изигра геройски мач и с гол в добавеното време стигна до втори двубой. В предния кръг третодивизионният тим пък отстрани другия голям отбор от Града на Бийтълс - Ливърпул.

Този път обаче Евертън не допусна фатални грешки и след безспорно по-добра игра се класира напред. Головете за победителите реализираха Кевин Миралас, Лейтън Бейнс и Леон Осман, а за Олдъм се разписа Мат Смит.

През първата част на "Гудисън Парк" Евертън бе господар на терена. Възпитаниците на Дейвид Мойс подложиха на сериозен натиск Дийн Бузанис и защитата пред него и след 15 минути игра той даде резултат.

Дарън Гибсън получи топката на десния фланг и веднага отправи прострелно центриране в наказателното поле. Там Кевин Миралас изскочи зад отбраната на гостите и засече топката в мрежата на Олдъм за 1:0.

В ответната атака "Латикс" можеха да изравнят, но техничен удар на Джоузи Бакстър срещна десния страничен стълб на вратата на Тим Хауърд. Това бе и най-чистото положение за гостите през първите 45-минути, които се задоволиха с още един удар в рамките на вратата, дело на Джордан Обита миг преди почивката.

В 34-та минута "карамелите" поведоха с 2:0. Минута по-рано съдията Майкъл Оливър посочи бялата точка след игра с ръка на Конър Браун в собственото наказателно поле. Зад топката застана Лейтън Бейнс и въпреки, че Бузанис отгатна правилния ъгъл и дори докосна кълбото, все пак резултатът бе удвоен.

През втората част домакините успокоиха темпото и позволиха на съперника да организира повече атаки към Хауърд. Въпреки това Евертън нито за миг не изпусна контрола над срещата и логично стигна до трети гол.

В 62-та минута Стивън Пиенар центрира остро отляво и Леон Озмън насочи топката с глава в десния ъгъл на вратата, където за нея чакаше Никица Йелавич. Все пак обаче хърватинът не игра с нея и голът бе зачетен на името на Озмън.

Олдъм стигна до почетно попадение в 64-та минута, когато резервата Мат Смит се извиси при едно центриране от корнер и реализира за 1:3. До нещо повече "Латикс" не успяха да стигнат, но напуснаха турнира с високо вдигната глава.

szólj hozzá: Everton vs Oldham 1:0 Mirallas

szólj hozzá: Everton vs Oldham 2:0 Baines