Болоня обърна Фиорентина след драма с късен гол (ВИДЕО)

Фиорентина допусна поражение с 1:2 при гостуването си на Болоня в последния двубой от 26-тия кръг на Серия А.

Срещата първоначално трябваше да се играе в неделя, но бе отложена заради силния снеговалеж в Болония и невъзможността теренът на "Ренато Дал'Ара" да бъде почистен.

Така, след като не успя да се справи със Сиена и Катания в последните си две срещи, сега Болоня препъна един от тимовете, които се борят за челните позиции. Виола пък не успя да продължи доброто си представяне от миналата седмица, когато разби Интер с 4:1 и записа осмо поражение в шампионата.

След него флорентинци остават на шесто място с 42 пункта, докато Болония събра актив от 29 точки и се изкачи на 14-та позиция.

Двубоят бе равностоен, като на моменти гостите бяха по-настоятелният тим, но въпреки това не успяха да се поздравят с успех.

Резултата на "Ренато Дал'Ара" откри Адем Ляич в 27-та минута, който получи добро подаване в наказателното поле от Алберто Акуилани. В 58-та минута Марко Мота от състава на домакините засече центриране на Алесандро Диаманти с глава и изравни.

Победата дойде за Болоня дойде шест минути преди края на мача. Автор на решителния гол стана влезлият като резерва през втората част Лазарос Кристодолополус, който с удар от границата на наказателното поле донесе трите точки на своите.

szólj hozzá: Bologna FC vs- AC Fiorentina