Тотнъм си оправи головата разлика със Съндърланд

Тотнъм запази минималните си шансове за участие в Шампионска лига догодина, след като стигна до убедителен успех с 5:1 срещу борещия се да не изпадне тим на Съндърланд в последен мач от 33-ия кръг на Премиър лийг.

Всичко почна отлично за "черните котки", които изненадващо стигнаха до откриващия гол чрез Лий Кетърмол още в 18'. Само 10 по-късно обаче Адебайор напомни за себе си и успя да изравни.

Очакваше се мачът да продължи трудно за "шпорите" след почивката, но вместо това лондончани стигнаха до убийствен успех с цели 4 гола разлика.

Головата фиеста през вторите 45 минути беше започната от Хари Кейн (57), а 12 минути преди края и Кристиан Ериксен успя да се разпише, убивайки и последната надежда на Съндърланд.

В самия край момчетата на Пойет загубиха всякакво желание за игра, а Адебайор (86) и резервата Сигурдсон (92) довършиха "черните котки".

Загубата оставя Съндърланд на последно място в лигата с 25 точки. Тимът е с два мача по-малко от останалите отбори в дъното, но е на цели 7 точки от 17-ото място, което в момента заена Норич.

Въпреки колебливите си изяви пък Тотнъм все още има малък шанс за Шампионска лига. Отборът е с 59 точки и изостава на 5 пункта от Арсенал и 4 от Евертън. "Карамелите" са с мач по-малко, но и двата отбора имат по-тежка програма от "шпорите" до края на сезона.

С днешния мач възпитаниците на Тим Шърууд си оправиха и головата разлика в първенството, като тя вече е 45:45. Защитата на Тотнъм е третата най-слаба в отборите от топ 10.