Атлетик Билбао спечели като гост на Леванте

Атлетик Билбао спечели гостуването си на Леванте с 2:1 в последна среща от 32-ия кръг на футболното първенство на Испания.

В герой за Атлетик Билбао се превърна Ариц Адуриц, който отбеляза и двете попадения. Антигерой пък стана Микел Сан Хосе, който пропусна дузпа и си отбеляза автогол.

Така Атлетик (Билбао) затвърди четвъртото си място в Примера дивисион, като има шест точки преднина пред петия Севиля.

Гостите доминираха още от началото на двубоя и в 12-а минута си спечелиха правото да изпълнят дузпа, но Микел Сан Хосе пропусна от бялата точка.

Адуриц откри резултата в 15-а минута, а в последните секунди на първото полувреме направи 2:0 след удар с глава и асистенция на Андер Ерера.

Защитникът на Билбао Микел Сан Хосе си отбеляза и автогол в 67-а минута.

"Те доминираха през второто полувреме и направиха нещата доста трудни за нас. Ще бъде тежко във всеки мач до края на сезона", заяви старши треньорът на баските Ернесто Валдерде.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Давид Барал получи втори жълт картон. Леванте е на девето място в класирането с 40 точки.