Тотнъм с нов провал вкъщи

Мениджърът на Тотнъм Тим Шърууд не успя да запише втори пореден успех, след като на "боксинг дей" лондончани завършиха наравно 1:1 с Уест Бромич Албиън, като това бе и четвърти пореден двубой на тима без победа на "Уайт Харт Лейн".

"Шпорите" поведоха чрез гол от фаул на Кристиан Ериксен (35'), но УБА изравни чрез Йонас Олсон (38').

Със спечелената точка Тотнъм остава на осма позиция със спечелени 31 точки, а Уест Бромич, който няма победа във Висшата лига от 2 ноември, остава над зоната на изпадащите със 17.

През първата половина на първото полувреме чисти положения пред двете врати липсваха, като само в 18-ата минута се наложи на стража на Тотнъм Уго Лорис да се намесва.

В 30' Лиам Риджуел центрира блестящо към нападателя Матей Видра, но чехът от близко разстояние не успя да реализира.

Пет минути по-късно домакините наказаха пропуска на Уест Бромич. Датският национал Кристиан Ериксен успя да реализира фантастично попадение от фаул в близост до наказателното поле.

Бен Фостър дори не успя да реагира, като топката рикошира първо в горната греда. Това бе и първи гол на Ериксен във Висшата лига.

Радостта на домакините обаче не продължи дълго, след като само след три минути УБА успя да изравни. Йонас Олсон бе най-съобразителен в наказателното поле на Тотнъм, възстановявайки статуквото с удар от близко разстояние.

В самия край на полувремето гостите получиха прекрасна възможност да направят обрата пълен, но Джеймс Морисън не се възползва от грешка в отбраната на Тотнъм.

През второто полувреме домакините бяха по-активния тим на терена, но тимът на Шърууд така и не успя да реализира.

Бен Фостър, строжът на гостите, пък на няколко пъти спаси своя тим от гол.

В 78-ата влезлият като резерва Ерик Ламела стори това, което Чадли не успя за 75 минути. Аржентинецът центрира към Сигурндсон, който прати топката в мрежата, но във външната страна.

До края на двубоя Тотнъм настоятелно търсеше победата, но защитата на гостите издържа и двата отбора в крайна сметка поделиха точките.