Арсенал също с обрат и отново на върха в Англия

Арсенал най-накрая излезе от неприятната серия от 4 поредни мача без победа, след като тази вечер стигна до много трудно 3:1 като гост на Уест Хям в мач, който лесно можеше да бъде спечелен от „чуковете“.

Домакините поведоха в началото на второто полувреме, след като Счесни сбърка сериозно в 46' и Коул успя да открие. Последваха много пропуски и пред двете врати, но Тио Уолкът се превърна в герой, след като вкара в 67' и 70' за 2:1, а след него и завърналият се Подолски се разписа.

Благодарение на трите точки Арсенал отново се върна на върха в класирането, след като изпревари с 3 точки Ливърпул, който играе по-късно днес. “Артилеристите“ имат 39 точки, докато Уест Хям попадна в зоната на изпадащите с едва 14.

Арсен Венгер направи само една промяна в състава си в сравнение с двубоя срещу Челси, като това имаше сериозен ефект. Арсенал играеше бавно и мудно, като няколкото добри положения през първото полувреме бяха опропастени от Оливие Жиру, който се отчете и с пропуск от едва два метра.

Домакините от своя страна атакуваха много опасно, а най-добара ситуация бе пропусната от Кевин Нолан 10 минути преди почивката. През второто полувреме обаче двубоят се превърна в истинско дерби.

При удар на Нолан в 46' Счесни изпусна топката в краката на Карлтън Коул, който завърши успешно и даде аванс на “чуковете“. Последваха 20 минути, в които Жиру отново пропусна два отлични шанса за своите, а Адриан спаси удари на Касорла, Йозил и Рамзи. Сами срещу вратаря пък изпуснаха Джарвис и Диаме.

Точно пропуските на тях двамата се оказаха решаващи, след като в 67' Тио Уолкът стреля слабо, но много точно между краката на двама защитници, които попречиха на Адриан да види топката и тя мина покрай ръцете му, влизайки във вратата за 1:1.

Само три минути по-късно отново той беше в прегръдките на своите съотборници, след като получи центриране от резервата Лукаш Подолски и с глава даде аванс на своите. Подолски пък сам довърши домакините, като в 78' Жиру свали към него на границата на наказателното поле и с кинжален удар препарира Адриан за крайното 3:1.