Тотнъм и Адебайор превзеха Уелс

Тотнъм продължава с увереното си представяне под ръководството на новия си мениджър Тим Шърууд, след като "шпорите" разбиха с 3:0 Суонси като гост в мач от 22-ия кръг на Премиършип.

Най-добър на терена определено беше Емануел Адебайор, който отбеляза първото попадение в 35', а след това в 72' фиксира резултата на 0:3. Чико пък си отбеляза злощастен автогол между двете попадения на тогоанеца.

Все пак Бони вкара за 1:3 в 78', а именно той можеше да открие резултата в началото и да не се стигне до загуба, но гредата спаси Лорис и компания.

Това е 6-и пореден двубой без загуба за Тотнъм в първенството, като до момента "шпорите" имат само едно равенство срещу УБА като домакин под ръководството на Шърууд. Това изравни лондончани на 4-ото място с Ливърпул, като двата тима са с по 43 точки.

Суонси пък се намира на незавидното 14-о с едва 21 точки и в опасна близост до зоната на изпадащите - само три пункта от Уест Хям.

Самата среща можеше и да не протече по този начин, след като "лебедите" почнаха по-добре, а Вилфред Бони нацели гредата зад Лорис при най-опасното положение в полза на домакините.

В заключителните 15 минути на първото полувреме обаче Адебайор се разигра и в 34' успя да стигне до попадение, откривайки резултата за 0:1. Освен това той дирижираше отлично играта на лондончани, но Ленън и Шадли изпуснаха няколко удобни положения.

Второто полувреме също почна позитивно за гостите, а в 54' отличен пробив на Ленън завърши с подаване в малкия пеналт, където Чико не се ориентира и вместо да изчисти заби топката в собствената си мрежа - 2:0.

Тотнъм продължи със силните изяви, а Дембеле пропусна уникалана и ситуация. Той изскочи сам срещу Тремел, но вместо да подаде на Адебайор, реши да завършва сам и сбърка - топката профуча покрай вратата. В 72' обаче Роуз не действа така и намери Адебайор сам срещу вратаря, а тогоанецът ознаменува силната си игра с нов гол.

До края на мача и двата отбора се отчетоха с няколко пропуска, но все пак "лебедите" стигнаха до гол чрез Бони 12 минути преди края, но това само фиксира крайния резултат.