Стъридж се завърна и вкара за победа на Ливърпул (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул победи Уест Хям с 2:0 след голове на Рахийм Стърлинг в 50-тата минута и Даниел Стъридж в 80-тата в мач от 23-я кръг на английската Висша лига игран на „Анфийлд”.

С тази победа „червените” събраха актив от 38 точки и ще заемат 6-тата позиция, изпреварвайки днешния си съперник, който остава 7-ми с 36 пункта.

Брендън Роджърс заложи на Миньоле, Сако, Шкъртел, Джан, Морено, Лейва, Хендерсън, Маркович, Коутиньо, Лалана и Стърлинг.

Колегата му Сам Алърдайс започна с Адриан, О’Брайън, Колинс, Рийд, Кресуел, Даунинг, Амалфитано, Нолан, Сонг, Керъл, Валенсия.

През първите 20 минути от мача двата отбора имаха по едно чисто положение, като за домакините Валенсия имаше възможност да обстрелва вратата на Симон Миньоле в 17-тата минута, но ударът му бе неточен.

За „червените” Рахийм Стърлинг проби от ляво две минути по-късно и подаде към Джордън Хендерсън, който стреля, но Адриан се намеси и улови кълбото.

В 39-тата минута Адам Лалана изпусна най-чистото положение, след като Стърлинг му подаде на границата на вратарското наказателно поле, но бившият играч на Саутхямптън не успя да нанесе достатъчно силен удар, за да затрудни Адриан.

Първата част завърши без отбелязани голове и двата тима оставиха развръзката за вторите 45 минути.

Ливърпул започна по-добре второто полувреме и след шест минути играрезултатът бе открит.

Добра атака на „червените”, Стърлинг комбинира с Филипе Коутиньо, който го изведе по прекрасен начин и младото крило не сбърка, останал очи в очи с стража на Уест Хям – 1:0.

В 68-та минута Дание Стъридж се завърна на терена след близо пет месечно отсъствие заради няколко контузии и замени Лазар Марвокич.

Пасивността на Уест Хям бе наказана в 79-тата минута именно от Стъридж. Английският нападател комбинира с Коутиньо, който технично се освободи от Уинстън Рийд и подаде обратно към нападателя. До скоро контузеният играч си пое по прекрасен начин топката и вкара за 2:0.

Само две минути по-късно отново Стъридж бе в центъра на събитята, като изпусна изгодно положение от точката за изпълнение на дузпа.

До края на мача Уест Хям не съумя да сътвори нищо интересно и и съответно загуби двубоя.