Дъжд и кал не попречиха на Атлетико срещу Ейбар (ВИДЕО)

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) се пребори с крайно неприятните условия за футбол на стадион „Мунисипал де Ипуруа“ и срази с 3:0 домакина Ейбар в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион.

„Дюшекчиите“, които по-рано тази седмица отпаднаха от турнира за Купата на краля след вълнуващ реванш и поражение с 2:3 от Барселона, имаха нелеката задача да се справят с калния терен и непрестанния дъжд.

Възпитаниците на Диего Симеоне обаче по най-добрия начин започнаха и проведоха двубоя и изобщо не индикираха, че се притесняват от негодното за игра тревно покритие или значително по-малките размери на игрището – стадионът на Ейбар е най-малкият в Ла Лига с размери 103 на 65 метра и едва 6000 седалки капацитет.

Атлетико (Мадрид) има вече 47 точки и се изравни на второто място с Барселона, макар каталунците още да не са изиграли мача си от кръга – в неделя „блаугранас“ приемат Виляреал от 22 часа в най-дългоочаквания двубой от уикенда в Испания.

Ейбар, въпреки че по ред причини е най-малкият отбор изобщо участвал в испанския елит в историята, е осми с 27 пункта, но при евентуален успех на Еспаньол над Севиля в неделя от 20 часа, може да бъде изместен от тази нелоша позиция.

С 11-ия си гол от началото на сезона в Примера дивисион Антоан Гризман откри резултата в полза на Атлетико още в седмата минута след добра работа пред наказателното поле и отличен извеждащ пас на капитана Раул Гарсия. Новото френско попълнение на „дюшекчиите“ с едно докосване с левия крак плъзна топката в долния ляв ъгъл и затвърди статута си на основен голмайстор на Атлетико от началото на сезона.

Другата голова машина в състава на Симеоне – Марио Манджукич – не остана по-назад в надпреварата с Гризман и с двете си попадения увеличи личната си сметка на 10, а в същото време подпечата победата на тима си още преди да е изминал половин час игра.

В 23-ата минута Манджукич се възползва от поредните пробойни в защитата на Ейбар и се разписа за 0:2, а в 120 секунди по-късно отново бе оставен на овладее в наказателното поле, да си нагласи топката и от неудобна позиция да простреля мрежата на домакините за 0:3.

В 89-ата минута Ейбар стигна до почетно попадение чрез Федерико Пиовакари, който завърши с точен удар добра отборна атака – 1:3.