Стоев: Писна ми само за съдии да говорим в България

Старши-треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев призова футболните клубове и българските медии да спрат да се занимават с грешките, които допускат често българските съдии.

Това стана минути, след като шампионите записаха трето поредно равенство срещу Ботев (Пловдив) (1:1), а повод за поредните критики към реферите стана дузпата, от която падна гола за "орлите".

Стоев призова футболната общественост да обръща повече внимание на качеството на игра, а не на грешките при съдиите.

"Писва ми само за съдии да си говорим в България. Всички говорят за тях, време е да ги оставим – ясно е че бъркат, може да е въпрос на класа, но по-добре да си говорим за футбол", сподели треньорът, който заяви, че неговият отбор не е излязъл на терена с точната нагласа за мача срещу Ботев.

"Доволен силно казано - не мога да говоря за другия отбор. Влязохме мудно в мача и играхме бавно, допуснахме много грешки. Това не е типично за нашия отбор. Второто полувреме беше по-добре като динамика и интензитет, но не съумяхме да сме концентрирани пред малкото голови положения.

Предупредих играчите, че е сериозен мачът с Ботев, защото това е отбор с качества и добри играчи, но не излязохме така, както трябваше да излезем. Има умора, но няма начин да няма такава – повечето мачовете от другите отбори ни се отразяват, въпреки че правя ротации.

Не е само това причина, предполагахме, че ще е по-лесен мача, но не беше", каза още Стоев относно играта на своите.