Берое засили Черноморец към бездната

Носителят на Купата на България Берое не остави никакви шансове на гостуващия Черноморец, подчинявайки акулите с 3:0 пред собствена публика в Стара Загора.

Срещата от 30-ия кръг на "А" група бе по-важна за гостите, отколкото за домакините, но футболистите на Димитър Димитров - Херо не успяха да се противопоставят на своя съперник.

Така Черноморец остана на три точки зад Славия и спасителното трето място във втората седмица на шампионата, като освен това "акулите" са и с два мача по-малко от столичния клуб.

Берое пък е убедителен лидер във втората половина на шампионата, като "зелените" разполагат с вече 46 точки на сметката си - с 8 повече от Локомотив София.

Всичко на ст. "Берое" бе решено още до почивката, когато заралии нанизаха три безответни попадения във вратата на своя гост.

Още в 8' капитанът Георги Андонов откри, възползвайки се от неволна асистенция на Дамчевски.

4076496

Десетина минути по-късно Берое успя и да удвои резултата. Зимното попълнение на домакините Жуниор Мапуку овладя топката в пеналтерията на "акулите" и с диагонален изстрел матира Живкович за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено минутки преди почивката, когато се разписа и Георги Костадинов. Младокът засече центриране на Керкар и с глава сложи окончателно точка на спора.

След почивката до нови попадения в някоя от двете врати не се стигна, макар и интересни ситуации пред двамата вратари да не липсваха.