СНИМКИ: ЦСКА вкара три и пропусна още толкова в Бургас

Отборът на ЦСКА продължава да постига победи под ръководството на Милен Радуканов, макар и днес това да се случи в контролна среща.

"Червените" пътуваха до морето и премериха сили с втородивизионния Нефтохимик на ст. "Лазур", а двубоят в Бургас завърши с успех от 3:1 за столичани.

Спас Делев, Мишел Платини и Мартин Камбуров се разписаха за "армейците", докато за домакините точен бе Любомир Божинов.

Милен Радуканов остави Мартин Камбуров на резервната скамейка, като в атаката на ЦСКА започнаха Спас Делев и Мишел Платини, активно подпомагани от Игнасио Варела. Сред титулярите на "червените" се появи и бразилецът Марсиньо, който известно време лекуваше контузия. Михаил Венков, Костадин Стоянов, Апостол Попов и Иван Бандаловски стартираха пред вратаря Томаш Черни, а Абел Анисе и Лукас Саша действаха с Марсиньо в средата на терена.

В течение на срещата Радуканов извърши куп смени, а в игра се появиха още Стойчев, Сержиньо, Нюаджи, Йовчев, Василев, Камбуров, Христов, Кириакидис, Крачунов и Присо.

Двата треньорски щаба се уговориха мачът да се изиграе в три части по 30 минути, като в 8' ЦСКА отправи първи по-опасен удар към вратата на Димитров. Анисе стреля, но неточно.

В 17' обаче Спас Делев не сбърка, извеждайки "червените" напред. Делев осъществи чудесен пробив сред защитата на Нефтохимик и с никък изстрел опъна мрежата за 0:1.

Три минути по-късно ЦСКА успя и да удвои резултата, като този път точен бе Мишел Платини. Бразилският таран засече центриране от корнер на Варела и с глава матира Димитров за 0:2.

Събитията се пренесоха пред вратата на гостите, а в 30' Нефтохимик съумя да намали пасива си. Лемперов центрира за Любомир Божинов, а последният бе достатъчно ефективен, за да вкара за 1:2.

Между 39' и 49' ЦСКА на два пъти застраши вратата на "нафтата", но до гол не се стигна. Първо Марсиньо се опита да отбележи от статично положение, а десет минути по-късно Варела засече в аут центриране на Присо.

Две минути по-късно Нефтохимик отговори, но този път Васил Калоянов не успя да уцели очертанията на вратата. В 59' отличен шанс се отвори и пред Мартин Камбуров, но опитният голмайстор бе неточен с глава.

Заключителните 20 минути бяха за ЦСКА, като "червените" доминираха на "Лазур". В 72' Платини стреля в аут след пробив на Присо, а малко след това Сержиньо стреля над напречната греда.

В 77' Нджонго Присо отново елиминира състезател на домакините и асистира на Нюаджи, който от няколко метра стреля в аут. В 84' все пак логичното се случи, а ЦСКА отбеляза и трети гол. Василев центрира в наказателното поле на Нефтохимик, където непокритият Мартин Камбуров с глава оформи крайното 1:3 в полза на "армейците".