Мъжете на Берое победиха юношите на клуба

Мъжкият отбор на "Берое" спечели с 2:0 учебната игра срещу юношите старша възраст в учебна игра, която се проведе на официалния терен на стадион "Берое".

Двата отбора изиграха две полувремена по 40 минути, а главен съдия на мача бе Ваня Джаферович.

Джери Ситое откри резултата в 42-ата минута, а Георги Андонов удвои в 60-ата. Старши-треньорът на представителния отбор Петър Хубчев използва два различни състава за двете полувремена. Логично мъжете владееха инициативата на терена и създадоха редица опасности пред вратата на юношите.

Второто полувреме започна отново с натиск на мъжете и в 42-ата минута Джери Ситое откри резултата. Нападателят от Мозамбик пое топката на границата на наказателното поле и прати кълбото в мрежата с плътен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В 60-ата минута Ситое бе съборен от Ганев почти на границата на голямото наказателно поле. Зад топката застана Георги Андонов, който с директен удар направи резултата 2:0. В сблъсъка Ситое получи лека контузия и на негово място в игра влезе вратарят Теодор Скорчев, който довърши мача като централен нападател.

В 68-ата минута юношите стигнаха до най-чистото си положение в срещата, когато Ангел Костов получи топката в наказателното поле и стреля мигновено към вратата. Кирил Акалски обаче реагира отлично и с акробатично хвърляне изби.