Сити се разходи до Лондон за нов успех над Уест Хям

Манчестър Сити победи Уест Хям с 3:0 като гост на "Болейн граунд" в мач-реванш от полуфиналите за Купата на Лигата в Англия.

Два от головете за гражданите вкара Алваро Негредо - по едно във всяко от полувремената, а едно попадение добави и Серхио Агуеро. Така с общ резултат 9:0 "гражданите" се класираха за финала на "Уембли". Съперник Сити там ще бъде някои измежду Манчестър Юнайтед и Съндърланд, като "черните котки" имат аванс от 2:1 след първия двубой.

Тази вечер футболистите на Мануел Пелегрини имаха лека задача. Те спечелиха първия двубой преди две седмици с повече от категоричното 6:0 и реваншът в Лондон трябваше само да се изиграе. Гостите обаче подходиха напълно сериозно към двубоя, а резултатът бе нова победа, този път с 3:0.

През първата част Сити демонстрира страхотна успеваемост и въпреки че не създаде кой знае колко на брой положения, вкара два гола. В 3-а минута Алваро Негредо се възползва от лошо подреждане в защитата на домакините и откри с глава, а в 24-а изигралите силен мач Маркос Лопес и Серхио Агуеро показаха класа, за да удвои аржентинецът. Точка на спора сложи отново Негредо в 59-а минута.

Въпреки че на практика Манчестър Сити вече се бе класирал за финала за Купата на Лигата, Мануел Пелегрини започна с доста агресивна схема. На терена се появиха Серхио Агуеро, Алваро Негредо, Хесус Навас и Фернандиньо, а шанс за изява получи и младока Маркос Лопес. На вратата на "гражданите" румънският страж Костел Пантилимон замени Джо Харт. Почивка пък получиха Давид Силва и Яя Туре.

В състава на Уест Хям за пръв път през този сезон се появи Андрю Керъл, който лекуваше травма на стъпалото. След контузия се завърна и капитанът Кевин Нолан.

4059487

Сити имаше солиден аванс от първия двубой, но въпреки това подходи сериозно към срещата и това даде резултат още в 3-а минута. Гостите организираха нападение по лявото крило, което завърши с центриране на Маркос Лопес в наказателното поле на "чуковете". Там непокрит бе оставен Алваро Негредо и с глава не срещна проблеми да открие резултата.

След само 180 секунди и мрежата на Пантилимон бе поразена от Кевин Нолан, но попадението бе отменено заради засада на голмайстора.

Уест Хям се опита да натисне своя съперник и играта се пренесе в половината на Манчестър Сити, но до кой знае какви положения на сметката на лондончани не се стигна. В 11-а минута Анди Керъл свали една топка за Мохамед Диаме, но ударът на французина мина вдясно на вратата.

4059490

"Гражданите" пък потърсиха второ попадение и в 16-а минута Юси Яскелайнен трябваше да се намесва след шут на Агуеро, който открадна топката от Матю Тейлър. Финландецът обаче бе безпомощен в 24-а минута, когато именно Агуеро направи резултата 2:0.

Маркос Лопес се се отличи с добра изява в центъра на терена и въпреки че топката му бе избита от футболист на домакините, тя стигна до Агуеро. Аржентинецът напредна мощно, елиминира двама бранители и стража на Уест Хям, за да се разпише.

4059491

Втората част започна с претенции за дузпа от страна на домакините след съприкосновение в наказателното поле на Манчестър Сити между Джолеон Лескът и Раваел Морисън, но реферът Крис Фой прецени, че основания за наказателен удар няма.

Влезлият като резерва на мястото на Керъл Карълтън Коул бе доста активен за "чуковете" след почивката. Още в 50-а минута той успя да се озове очи в очи с Пантилимон, но ъгълът бе малък и стражът се намеси добре. Петнайсетина минути по-късно Коул отправи и опасен удар с глава след центриране от корнер, но той профуча встрани от вратата.

4059492

Футболистите на Мануел Пелегрини пък не бяха казали последната си дума, въпреки че вече спокойно можеха да мислят за финала на "Уембли". В 59-а минута комбинация между Агуеро и Негердо изведе последния срещу Яскелайнен. Въпреки че бе притиснат от Роджър Джонсън и Мат Тейлър и падна на земята, испанецът все пак успя да отправи удар и от малък ъгъл направи резултата 3:0.

До края на двубоя лондончани опитаха да потърсят поне почетен гол, но така и не сполучиха. Пред гостите също се откриха няколко положения, но те бяха пропилени от Негредо и Навас и резултатът остана непроменен.