Шедьоври затвърдиха местата на Челси и Арсенал в топ 4 (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Челси и Арсенал изиграха трудни домакинства съответно срещу Саутхемптън и Нюкасъл, но успяха да се наложат с минималното 1:0 и да затвърдят позициите си в топ 4 на класирането в английската Висша лига.

Единственото попадение за "сините" от Лондон вкара Маркос Алонсо. Испанецът поведе играчите на Антонио Конте в добавеното време на първата част. В 47-ата минута левият халф-бек се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар и отново не разочарова привържениците на "Стамфорд Бридж". Той завъртя технично топката край стената и препарира Фрейзър Форстър.

За Арсенал пък гол шедьовър отбеляза Месут Йозил. В 23-ата минута Алекс Айуоби центрира опасно в пеналта, а Алексис Санчес се пребори за високата топка и я свали за своя съотборник. Немският национал я изстреля от воле в движение и я вкара неспасяемо под гредата на Робърт Елиът.

Така Челси събра 38 пункта и е на трета позиция, като също толкова точки има и Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче са с мач по-малко. Арсенал пък е 4-и с 33 точки, но може да бъде изпреварен от Тотнъм и Ливърпул, които имат по 31 и мач по-малко.