Пачука разгроми Ал Джазира за третото място в света

снимка: twitter.com

Мексиканският Пачука спечели третото място на световното клубно първенство, след като размаза домакините от Ал Джазира с 4:1 в малкия финал. Тимът на Диего Алонсо надделя над отбора от ОАЕ с голове на Уретавиская, Франко Хара, Роберто де ла Роса и Анхело Сагал. Калфан Мубарак пък изравни за домакините в началото на втората част, но това бе единственият блестящ момент за Ал Джазира през целия мач.

В 38-ата минута Джоната Уретавиская бе изведен очи в очи със стража на Ал Джазира и хладнокръвно реализира за 1:0, а това бе първи точен изстрел към една от двете врати.

След почивката Мубарак Ал-Шамси стреля отблизо и върна интригата. Радостта на тима от ОАЕ трая само 3 минути, тъй като в 60-ата Пачука отново поведе. Анхело Сагал изведе Франко Хара, а последният бе повече от хладнокръвен пред гола, за да направи 2:1.

В 79-ата Роберто де ла Роса увеличи актива на Пачука, а Анхело Сагал вкара от дузпа в 84-ата минута, за да оформи крайното 4:1.