Щур обрат в края прати Севиля на върха в Ла Лига

снимка: sevillafc.es

Изумително развитие на финалните пет минути на стадион „Риасор“ донесе драматична победа на домакина Севиля с 2:1 срещу Виляреал след обрат, който извиси андалусците на първо място в класирането, което те делят с Барселона след 9 кръга от испанската Примера дивисион.

В един от най-интригуващите двубои от програмата на Ла Лига за този уикенд гостите от Виляреал поведоха в заключителните минути на двубоя – в 82-ата Лучано Вието, който се разписа и по-рано през седмицата при успеха с 4:1 над Цюрих в Лига Европа, откри резултата за „Жълтата подводница“.

Домакините обаче изравниха в 87-ата с точен изстрел в долния ляв ъгъл на Денис Суарес, а в третата минута на добавеното време бе отсъдена дузпа в полза на андалусците и Карлос Бака не трепна в напрегнатия момент, за да донесе пълен успех с 2:1.

Така двубоят между двата представители на Испания в Лига Европа завърши изключително драматично, като след победата възпитаниците на Унай Емери събраха 22 точки – колкото има и лидера Барселона след поражението с 1:3 от Реал Мадрид в съботното издание на „Ел Класико“.

Виляреал остава с 14 пункта на 8-мо място, изоставайки на 6 от четвъртия в таблицата Валенсия (надвил Елче с 3:1 късно снощи).

22 точки от първите 9 кръга е най-доброто постижение в историята на Севиля, а Лучано Вието с шестте си попадения се утвърди като топ реализатор на „Жълтата подводница“ този сезон.