Моуриньо: Фантастичен мач, въпреки съдията

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо се изказа ласкаво за играчите си и им даде висока оценка за представянето в дербито срещу Манчестър Юнайтед, въпреки че в последната минута на добавеното време „червените дяволи“ стигнаха до равенство 1:1.

„Като цяло съм щастлив, защото изиграхме фантастичен мач. Не е лесно да играеш тук (на „Олд Трафорд“), не е лесно да играеш срещу Манчестър Юнайтед, особено когато те се опитват да посрещат атаките ни дълбоко в собствената половина с компактно формирана защита и да ни контраатакуват.

Играхме фантастично, особено през второто полувреме, играчите ни се справиха отлично. Контролирахме мача изцяло и съм много доволен от поведението на футболистите. Можехме да отбележим още голове, ако Азар беше вкарал положението си, щеше да се получи много красив гол.

Дидие Дрогба вкара много красив гол, толкова много пъти го е правел за нас. Благодаря му, защото той е човек, който дори не можеше да тренира преди месец, а сега игра през всичките 90 минути и вкара този хубав типичен за него гол. Можеше да се разпише и през първото полуврем също с типичен удар по земя, но като цяло всичките ми играчи се представиха на много високо ниво е трудно да отлича някого.

Не искам да говоря за втория жълт картон (на Бранислав Иванович), защото, ако го направя, ще трябва да говоря като цяло за реферските грешки срещу нашия отбор – той дори тъчовете подаряваше на Юнайтед. През първото полувреме имаше дузпа срещу Иванович, получихме твърде много картони, отсъдиха се много фаулове, дори пред мен, лайнсменът и четвъртият съдия се случваше (Фил Дауд – главният арбитър) да прави противоположни на реалността отсъждания.

Няма как да не поздравя играчите си въпреки това, въпреки че не постигнахме резултата, за който дойдохме“, завърши Моуриньо.