Шанс за Интер, Фиорентина се изложи с Емполи

Фиорентина не можа да спечели домакинството си на Емполи и се задоволи с равенство 2:2, което може да се счита за постижение, при положение, че гостите водеха с два гола разлика на почивката.

„Виолетовите“ обаче пропуснаха добра възможност да оглавят еднолично класирането в Серия А и към момента с 28 точки са наравно на върха с Наполи, който по-рано днес спечели с 2:0 визитата си на Верона.

Интер е трети с 27 пункта, но в късния мач за деня приема Фрозиноне и при евентуален успех ще изпревари въпросните два тима начело в таблицата. Емполи с 15 точки е на 16-та позиция.

Юношата на Интер Марко Ливая откри резултата в полза на Емполи в 18-ата минута след асистенция на италианския национал Рикардо Сапонара, а в 27-ата минута Бюхел увеличи още аванса на гостите.

Фиорентина повиши оборотите след почивката и с две бързи попадения на Никола Калинич възстанови равенството в 56-ата и 61-ата минута. До края домакините имаха шансове дори да осъществят пълен обрат, но пети гол в мача не падна.

Третият в крайното класиране за миналата година Лацио се нуждаеше от дузпа през второто полувреме, за да избегне домакинско поражение от Палермо – 1:1. Голданига даде аванс на „розоблу“ в 22-ата минута, а Антонио Кандрева от бялата точка бе точен за крайния резултат.

Лацио прекрати серията си от три поредни загуби в Серия А, но отново разочарова, като с 19 точки е на осмо място – зад Милан (20) и Ювентус (21).