12-ти мач без загуба за Тотнъм (ВИДЕО)

Тимът на Тотнъм записа категоричен успех като домакин с 4:1 в лондонското дерби с Уест Хам от 13-ия кръг на Висшата лига.

По този начин възпитаниците на Маурисио Почетино продължиха с отличните си изяви в шампионата, като „шпорите” са в серия от 12 мача без поражение.

Голмайсторът на Тотнъм Хари Кейн даде преднина на своя тим още в 23-ата минута, разписвайки се след асистенция на Деле Али.

Само десет по-късно Тоби Алдервейрелд удвои, засичайки с глава центриране на Кристиан Ериксен. След почивката Кейн реализира второто си попадение в мача, разписвайки се в 50-ата минута за 3:0.

Домакините вкараха четвърти гол шест минути преди края, а негов автор бе десният краен бранител Кайл Уокър. В 87-ата минута „чуковете” стигнаха до почетно попадение дело на Мануел Лансини.

С днешния успех Тотнъм събра актив от 24 точки и се доближи само на две от големия съперник Арсенал, който заема четвъртата позиция. Лидер след 13-ия кръг изненадващо е тимът на Лестър с 28 пункта. /БГНЕС

All Goals & Full Highlights | Tottenham 4-1...by EarthSavii