Шампионът потрепери в края, но надви Торонто и супер ДеМар (ВИДЕО)

снимка: nba.com

Голдън Стейт Уориърс надигра като гост Торонто Раптърс със 127:125 в драматичното дерби на нощта в НБА. Шампионите изиграха страхотно първо полувреме, след което водеха убедително с 27 точки. След почивката обаче баскетболистите на Дуейн Кейси постепенно започнаха да скъсяват дистанцията, която накрая все пак бе 2 точки в полза на "воините".

Невероятните 42 точки на ДеМар ДеРоузън не бяха достатъчни за домакините от Канада. Лидерът на Торонто стреля 54,8% от игра, но пък бе с нулев актив от тройката при 4 опита.

Трите големи звезди на гостите - Стеф Къри, Клей Томпсън и Кевин Дюрант, водеха шоуто на паркета. Двукратният MVP на сезона Къри наниза 24 точки, MVP на финалите миналия сезон Дюрант наниза 25, но най-резултатен бе атакуващият гард Томпсън с 26.

Голдън Стейт продължава да е лидер в Западната конференция. Играчите на Стийв Кър вече имат 35 успеха при само 9 загуби. Торонто пък е втори на Изток с актив от 29 победи и 12 поражения.