Шампионът бие, Херо беснее (ВИДЕО)

Лудогорец продължи победния си ход, след като удари Септември с 4:1 като гост в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Възпитаниците на Димитър Димитров скъсиха отново дистанцията до лидера ЦСКА на само 1 точка. За разградчани се разписаха Натанаел, Вандерсон и Джоди Лукоки, който вкара два гола и изигра феноменален мач. Крис Гади пък поведе Септември в резултата с хубав самостоятелен пробив, но крехкият аванс на столичани бе достатъчен за шампионите да обърнат.

Херо обаче отново остана недоволен от играта на своя тим. Той сподели, че "орлите" са започнали несериозно и са играли само през второто полувреме, уточнявайки, че Лудогорец не трябва да играе по този начин. Димитров се оплака от широчината на състава си и каза, че в него има недостиг на футболисти за тежкия и гъст график, включващ Купата на България, първенство и Лига Европа.

"Започнахме лежерно и несериозно. Имахме доста пробиви през първото полувреме, но нямахме решение при последния пас. Второто полувреме вдигнахме оборотите. Футболистите почувстваха, че по начина по който играят, може да се стигне до неприятен резултат, заиграха по-добре и нещата се получиха.

В последните два мача се получи така, че играхме по-добре през второто полувреме. Но отбор като Лудогорец не бива да играе така. Септември не ни изненада с нищо. Те се опасен отбор във фаза атака.

Няколко пъти казах, че бройката ни на играчи не достига. Има един период, в който за 21 дни имаме 7 мача. Много ще ни е тежко и трудно, но трябва да намерим баланс. За Купата трябваше да бием с разлика и тогава просто нямахме шанс. Ротацията ни е малка и няма кога да почиват играчите.

Хофенхайм са силен отбор, доказват го с резултатите си до момента. Те са фаворити", заяви Димитров.

Лудогорец приема Хофенхайм във втори мач от групите на Лига Европа в четвъртък (28 септември) от 22:05 часа.