Шампионите в НБА отново в победна серия (ВИДЕО)

Действащият шампион в НБА Голдън Стейт Уориърс победи без особени затруднения Шарлът Хорнетс със 111:101 на свой терен. Гостите спечелиха единствено последната четвърт и с това се спасиха от голямо поражение.

Стеф Къри и Клей Томпсън завършиха с по 30 точки, а Дреймънд Грийн с трипъл-дабъл - 13 точки, 15 борби и 10 асистенции.

Маями Хийт пък стигна трудно до успех срещу Индиана Пейсърс със 103:100 след поражение. "Горещите" в последните секунди на редовното време успяха да изравнят резултата, а в продължението се наложиха с 8:5. Крис Бош реализира 31 точки и 11 борби за Маями, а за Пейсърс и изобщо в срещата най-резултатен бе Пол Джордж с 32 точки.

В друг двубой от НБА Хюстън Рокетс се наложи над Юта Джаз с 93:91 като гост. Джеймс Хардън допринесе за успеха с 30 точки, а за домакините от Юта Родни Хууд вкара 23 точки.

Победа като гост записа и Сан Антонио Спърс срещу Милуоки Бъкс със 123:98. Домакините бяха равностойни на съперника си единствено в първата четвърт, след което "шпорите" доминираха и стигнаха до изразителна победа.