Шалке отупа Щутгарт и отново е в Топ 5

Шалке 04 изпревари Волфсбург и се изкачи на пета позиция във временното класиране на Първа Бундеслига, след като днес "кралскосините" се наложиха с 3:0 над гостуващия Щутгарт в среща от 14-ия кръг.

Така отборът от Гелзенкирхен събра актив от 24 точки, изпреварвайки с точка повече тима на Волфсбург. Щутгарт пък записа трета загуба в последните четири мача, като "швабите" остават на едва 11-а позиция в таблицата.

Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0, след като Шалке откри резултата десет минути преди края на първата част. Джеферсън Фарфан се възползва от асистенция на Юлиян Дракслер и прониза Свен Улрих за 1:0.

И след почивката "кралскосините" продължиха да контролират събитията на терена, успявайки и да решат всичко в своя полза.

Отново Джеферсън Фарфан удвои след точно изпълнена дузпа в 47', а Джърмейн Джоунс оформи крайното 3:0 единадесет минути преди края.