Парма се изложи срещу 10 от Болоня

Парма и Болоня откриха кръга в Серия А с красив мач, който обаче завърши без победител и двата отбора поделиха точки след 1:1.

Още в 10' домакините бяха попарени, след като Роландо Бианки технично свали към Коне, който с мощен удар препарира Миранте и смълча трибуните на "Енио Тардини".

Домакините обаче натиснаха и бързо възстановиха статуквото на терена, след като в 23' вездесъщият Антонио Касано завърши прекрасна атака след добро центриране на Сансоне. До края на полувремето обаче Парма не успя да материализира по-добрата си игра.

Началото на втората част беше отлично за домакините, след като Сьоренсен си изпроси глупав втори жълт картон и остави Болоня с 10 човека. Гостите обаче се окупаха в своята половина, а Курчи направи три отлични спасявания, запазвайки точката за борещия се да не изпадне тим.

Така Парма не успя да надгради върху представянето си от миналата седмица, когато успя да спечели с 0:1 гостуването си на Наполи. Болоня записа второ поредно равенство, след като стигна до 1:1 и срещу Интер. В последните си 6 мача пък отборът има само 1 загуба и излезе от зоната на изпадащите.

Диаманти и компания имат 12 точки и се намират на 17-о място, докато Парма е с 5 повече и окупира 9-о място в класирането.