Севиля пропусна да се изкачи на второ място

снимка: sevillafc.es

Севиля завърши нараво 1:1 срещу Леванте в мач от 11-ия кръг на испанското първенство по футбол и с това пропусна възможност да се изкачи на второ място в класирането.

Разочароващата среща остави отбора от Андалусия на пета позиция, като вторият Барселона има само две повече.

Севиля направи много силно начало на мача срещу Леванте, но успя да вкара само един гол през първото полувреме.

Нападателят Витоло получи топката след центриране на дясното крило Жерард Деулофеу и я изпрати в мрежата на гостите след удар с глава.

Леванте обаче отговори едва десет минути преди края, когато Виктор Касадесус изравни след слаба намеса на вратаря Бето.

Леванте все още е в зоната на изпадащите в Примера дивисион. Валенсианците са с актив от девет точки, а с по три по-малко са Реал Сосиедад и Кордоба.