Каляри изпусна победата срещу Дженоа

снимка: cagliaricalcio.net

Отборът на Каляри стигна само до равенство 1:1 на останалия с десет души на терена Дженоа, след като домакините не се възползваха от късна дузпа и си вкараха автогол.

Това остави Каляри на 15-о място във временното класиране на италианското първенство по футбол, докато Дженоа е пети.

Диего Фариас даде аванс на Каляри през първото полувреме, но неговият съотборник Лука Розетини вкара в собствената си врата за 1:1 в 53-та минута.

Стефано Стураро напусна терена с червен картон в 76-та минута и тимът от Генуа остана с човек по-малко, като освен това главният съдия отсъди дузпа в полза на Каляри. Матиа Перен обаче улови удара на Даниеле Конти и мачът завърши наравно.

По-късно днес Ювентус е домакин на Парма, а вторият в класирането Рома приема Торино.