Сампдория се завърна в топ 4

снимка: sampdoria.it

Сампдория спечели очаквано гостуването си на Парма с 2:0 и се възползва от загубата на Лацио с 0:1 от Наполи по-рано в неделя и се завърна в топ 4 на класирането след 19-ия кръг на Серия А.

Гонсало Бергесио отбеляза първия гол на стадион „Енио Тардини“ в 54-ата минута след асистенция на Едер, а в 70-ата Сориано фиксира крайното 0:2. Така възпитаниците на Синиша Михайлович постигнаха втори пореден успех в Калчото, което не им се беше случвало от началото на декември месец 2014-та.

Сампдория с 33 точки изпревари Лацио на 4-ата позиция, докато Парма с 9 пункта си остава на последната позиция.

Дженоа по същото време завърши 3:3 като домакин на Сасуоло, като до последно се бореше да спаси поне точката в срещата на стадион „Масари“. В 19-ата минута Доменико Берарди откри резултата в полза на гостите, но в Фалке в 25-ата възстанови равенството.

В 50-ата минута чрез Мисироли Сасуоло отново излезе напред, но 180 секунди по-късно Фетцфацидис възставно равенството за втори път – 2:2. Берарди в 69-ата направи 2:3, а от дузпа Фетцфацидис в 92-ата минута осигури равенство за „грифоните“ - 3:3.

Дженоа с 28 мача остава на седма позиция, като вече пет кръга няма победа в Серия А, а Сасуоло е 11-ти с 25 пункта.

Удинезе и Каляри завършиха наравно 2:2, Фиорентина с 2:1 спечели гостуването си на Киево, а Торино надделя с 3:2 като гост на Чезена.